Diabelskie nasienie

Kobieta 42-letnia trafia TRZECI raz w ciągu jednego miesiąca na SOR z powodu: narastającej duszności, biegunki, bólu brzucha, pokrzywki, spadków ciśnienia i przyspieszonej akcji serca. Przyczyna: ciężka reakcja alergiczna (wstrząs anafilaktyczny) o nieznanym czynniku etiologicznym.

Wywiad jest bardzo ciekawy: nic nie jadła i nie piła na 3 godziny przed wystąpieniem reakcji (brak czynnika sprawczego). Pani twierdzi, że jest uczulona wyłącznie na orzechy i ich unika jak ognia. Co ciekawe do reakcji alergicznej dochodzi zawsze w soboty późnym wieczorem.

Chwila prawdy: Zdradza, że kolejny raz objawy wystąpiły po stosunku oralnym z jej nowym partnerem. Na pytanie, czy do niego dochodzi zawsze tylko w soboty zaprzecza.

Po rozmowie z partnerem przyczyna została ustalona: okazało się, że za każdym razem, gdy u kobiety dochodziło do opisanej reakcji, mężczyzna kilka godzin przed wizytą u niej przesiadywał w pubie z kolegami i zajadał orzeszki ziemne 😁.

Wyjaśnienie: Liczne badania i obserwacje kliniczne wykazały, że alergeny, takie jak np. właśnie orzechy, mogą przechodzić do nasienia i wywoływać reakcje alergiczne u partnerów.

Może ci się spodobać również
Powiadom o nowych komentarzach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments